Система вентиляції і рекуперації
Система вентиляції призначена для подачі в приміщення свіжого зовнішнього повітря і одночасної відкачування відпрацьованого повітря з приміщень. Для того щоб приміщення не втрачали тепло, особливо в осінньо-зимовий період в систему вентиляції вбудований побутової рекуператор, який при проходженні через нього нагрітого "використаного" кімнатного повітря-нагріває «зовнішнє повітря», що надходить з вулиці в будинок, в результаті чого досягається значна економія енергії для обігріву приміщень.
У літній період рекуператор в зв'язці з системою «гео-клімат» працює як кондиціонер і навпаки охолоджує надходить в приміщення зовнішнє повітря.
Також система має в собі блоки фільтрації повітря, що в свою чергу перешкоджає попаданню в приміщення пилу і комах.
Також в цю систему буде вбудований блок антибактеріальної обробки вхідного зовнішнього повітря, який буде перешкоджати проникненню в будинок різноманітних бактеріальних і грибкових спор, а також проникненню в будинок таких комах як моль, павуки та кліщі.
Система вентиляції і рекуперації складається з:
1. Рекуператор побутової пластинчастий комбінованого типу
2. Система вентиляційних каналів
3. Перепускні клапана і «анемостати»
4. Датчики температури, вологості
5. Контролер роботи вентиляторів примусової циркуляції
6. Блоки фільтрів вхідного повітря
7. Блок знезараження повітря / антибактеріальна обробка приміщень
Принцип функціонування системи рекуперації
Циркуляційні вентилятори качають повітря з вулиці через систему фільтрів і знезараження в рекуператор.
В рекуператорі; вступної зовнішній повітряний потік нагрівається до температури витяжного кімнатного повітряного потоку за допомогою теплообмінника в рекуператорі, і витяжної повітря відповідно «остигає», віддаючи своє тепло вхідному повітряному потоку.
Принцип функціонування системи вентиляції
Циркуляційні вентилятори качають повітря з вулиці через систему фільтрів і знезараження в рекуператор, і далі в вент. канали розташовані в стелі.
Далі повітря за даними каналах надходить в приміщення за допомогою регульованих «анемостатів».
Обсяг необхідної кількості повітря для конкретного приміщення прораховується індивідуально від заданих параметрів.
В системі «вент. каналів »є спеціальні повітряні заслінки на сервоприводах, які при необхідності обмежують надходження приточного повітря в приміщення.
Рівень необхідного припливу свіжого повітря регулюється датчиками СО2 і датчиками вологості, вбудованими в припливні анемостати.
Вбудований в систему вентиляції блок «знезараження» -працює в ранкові та вечірні «години» функціонування системи і періодично включається в перебігу дня в літній період року.
Дана система може працювати в комплексі з рекуператором і ситемой «Розумний Будинок».